Tesisatçı Logosu
TESİSATÇI GÜNLÜĞÜ

İLETİŞİM

Ankara Su Kaçak Tespiti; Ankara Tesisat

Evleri, işyerlerini veya diğer mülkleri olası su baskınlarından korumak, iş yerleri ve evlerde genelinde büyük bir endişe kaynağıdır. İşin aksaması, maddi hasar ve manevi değeri olan eşyaların risk altında olması, üzerinde düşünülmesi ve harekete geçilmesi gereken ciddi bir konudur. Su, ayrıca dünyanın hemen hemen her yerinde kullanımına dikkat edilmesi gereken ve israftan kaçınılan bir maddedir. Halihazırda devletler ve şirketler, karbon ayak izi azaltma mücadelesinde su kullanım kılavuzlarını ve su atık yönetimi süreçlerini uygulamaya koymaları için küresel endüstrilere başvurmaktadır. Ankara Tesisat, Ankara su kaçak tespiti için verimli ve kaliteli çalışma sistemi oluşturmaktadır. Bu sayede su kaçağı sebebiyle oluşabilecek maddi ve manevi zararları sıfıra indirmeyi amaçlamaktadır.

Ankara Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri

Ankara Su Kaçak tespiti

 

Tesisat firmamız, Ankara su kaçak bulma hususunda ileri teknoloji ekipmanlar ve alanında yetkin teknik personeller ile hizmet vermektedir. Ankara cihazla su kaçağı tespiti hususunda bir hizmet almak istiyorsanız, bize hemen ulaşabilirsiniz.

Yakınlarınızda su kaçağı olabileceğine dair belirtiler şunlardır:

 • Musluklarınız ve tuvaletleriniz çalışmasa bile akan suyun sesi,
 • Islak halı veya beton zemin,
 • Evinizin alt katında ıslak veya küflü alçıpan,
 • Bodrumunuzda bir küf kokusu,
 • Artan su faturaları,
 • Görünür hasar.

Ankara Su Kaçak Tespiti Fiyatları

Su sızıntıları genellikle temiz su tesisatı, kalorifer tesisatı, atık su tesisatı ve ıslak zeminlerde olmaktadır. Bu tür kaçakların tespitinde kullanılan cihazlar ile noktasal tespit yaparak olumlu netice alınmaktadır. Peki su kaçak tespit fiyatları nedir? Taranacak alanın metrekaresine göre fiyat değişkenlik göstermektedir. Yani bir fabrikada veya okulda meydana gelen su kaçağının tespiti ile bir dairenin tespiti aynı fiyatta değildir. Bu konu ile ilgili detay için iletişim numaralarımızı arayarak fiyat alabilirsiniz.

Bir döşeme sızıntısından şüpheleniyorsanız, su sızıntı tespiti için profesyonel onarım hizmetleri aramayı ertelememelisiniz. İyi bir tesisatçı, sızıntıyı hızlı bir şekilde bulur. Mümkün olan en küçük açıklığı oluşturur. Su kaçağı onarımını tamamlar ve ardından hasarlı alanı eski haline getirir. Bu işlemlerin tamamında kusursuz ve güvenilir hizmeti almak istediğinizde Ankara Tesisat bir telefon uzağınızda olacaktır.

Herhangi bir tedirginlik durumunda bizimle iletişime geçtiğinizde gün içerisinde adrese gelerek su kaçak tespiti için uygulamalarımızı hızlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Olası bir kaçak tespitinde ise onarım hizmeti tarafımızdan verilecektir. 

Sık Sorulan Sorular

Kırmadan su kaçak tespiti nasıl bulunur?
Su kaçağı, günlük hayatta çok sık karşılaşılan bir durum olmamakla beraber ihtimal dahilinde olabilecek bir sorundur. Bu yazımızda Su sızıntı tespitinin nasıl yapıldığını irdeleyeceğiz. Boru ek parçalarında ya da bağlantı malzemelerinde oluşan su sızıntılarına kısaca su kaçağı denir. Kırmadan ve dökmeden su kaçağı tespiti çoğu su tesisat uzmanının bildiği, fakat uygulamadığı veya uygulayamadığı bir yoldur. Sanıldığı gibi zor olmayan su kaçağı tespiti, devamını oku...
Su kaçağı tespitinde kullanılan cihazlar nelerdir?

Her gün gelişen teknoloji tüm sektörlerde etkisini gösterdiği gibi sıhhi tesisat sektöründe de varlığını hissettirmiştir. Tesisat sektöründe bu teknolojiye en çok ihtiyaç duyulan alan ise, su kaçaklarıdır. Bu alanda kullanılan cihazlar ise;

 • Hem sıcak hem de soğuk su borularında meydana gelen sızıntıları tespit eden termal kameralar
 • Hem temiz su hem de atık su borularında etkili olan akustik dinleme cihazları
 • Tespite en büyük yardımcı niteliğindeki test pompaları
Ankara su kaçak tespiti ile hangi bölgelerde hizmet sunuyor.

Ankara genelinde tesisat servislerimiz mevcut olup;

Su kaçaklarının nedenleri nelerdir?

Ankara su kaçak tespiti sizin için maddeler halinde aşağıda sıraladı.

 • Özellikle eski yapılarda kullanılmış olan demir borular
 • Daire tesisatlarında veya tamirlerde pprc malzemelerin hatalı kaynağı
 • Zamanla oksitlenen ve korozyona uğrayan musluk uzatmaları
 • Ana şebeke suyunun basıncının yüksek olması
 • Özellikle uzun flleks hortumlarının ani musluk aç kapamalarında birbirlerine teması nedeniyle sürtünmesi sonucu aşınması ve patlaması

Herhangi bir tedirginlik durumunda Ankara su kaçak tespiti yapan firmamız ile iletişime geçtiğinizde gün içerisinde adrese gelerek su kaçak arızaları için uygulamalarımızı hızlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Olası bir kaçak tespitinde ise onarım hizmeti, tarafımızca verilecektir.