Tesisatçı Logosu
TESİSATÇI GÜNLÜĞÜ

İLETİŞİM

Basmalı sifon montajı işleminde, basmalı iç takımın boşaltma grubu kutusundan çıktığı gibi rezervuara monte edilir. Boşaltma grubunda bulunan delikli gövde contası rezervuarın içinde kalarak sızdırmazlığı temin edecektir. İç takımın rezervuara tespiti rondel ve tespit somunu ile yapılacağından, somunu anahtar kullanmadan el ile sıkıca vidalamak yeterlidir.

Basmalı sifon montajı

İç takımın tespiti yapılıp seramik kapak üzerine tespit çubuğu (dişli), kanatlı basma çubuğu seramik kapağın üstüne çıkacaktır. Bu durumda her iki çubuk kapak seviyesinden kesilecektir. Seramik kapak yerinden alınıp, kapak tespit çubuğu 15-28 ölçülüp vidalı olmayan boğumdan tekrar kesilecek, basma çubuğu kanat aşağıda olmak üzere yuvasına yerleştirilecektir. Seramik kapak kapatılıp basma düğmesi kapak tespit çubuğuna vidalanıp kapak kilitlenecektir. 

Doldurma grubunun montesinde ise dikkat edilecek husus, şamandıranın rezervuar içinde dik konumda bulunmasıdır. Klozet ve rezervuar montajında sapmalar, doldurma grubunu ve şamandıranın dikliğini etkileyebilir. Bu durumda:

  1. Şamandıra kalkmaz veya geç kalkar.
  2. Şamandıra aniden kalkmaz, su seviyesi ile beraber yavaşça yükselir.

Şamandıranın dikliğini ve normal kalkışını sekman şeklindeki plastik ayar rondelası sağlar. Ayar rondelası rezervuarın altında, tespit somununun üzerinde bulunmalıdır. Bu somun gevşetilir. Ayar rondelasını diklik temin edilinceye kadar çevirilir, somun tekrar sıkıştırılır. Rezervuar su doldurma fleks borusunun bağlantısı yapılır. Rezervuar içindeki su seviyesinin ayarlanması ayar somunu ile yapılmalıdır.

Basmalı sifon montajı ile alakalı bilgi ve teknik destek için https://www.ankaratesisatci.com/iletisim adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Klozet montajı ile alakalı merak ettikleriniz için buraya tıklayabilirsiniz.

Author

admin

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir