Tesisatçı Logosu
TESİSATÇI GÜNLÜĞÜ

İLETİŞİM

Yapılarda insan sağlığını doğrudan ilgilendiren sıhhi tesisat, temizlik ve sağlık kurallarına uygun olarak “su tesisatçısı” tarafından yapılmalıdır. Özellikle şu günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs diğer COVID-19 ülkemize girmesinden bu yana birçok kişi, bu illet virüsten temizlik yolları ile korunmaya başladı. Biz de Ankara Su Tesisatçısı olarak, su tesisat hizmetlerimiz de hijyen kurallarına uyarak, tedbirlerimizi almış durumdayız. Bu doğrultu da hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Gönül rahatlığı ile bizden günün her saatinde hizmet alabilirsiniz. Tesisat ustalarımız ve çağrı iletişim temsilcimiz sizlere her zaman yardımcı olacaktır. 

Su Tesisatçısı ile Sıhhi Tesisat Yapım Kuralları

Kirli ve pis su tesisatı, sıcak – soğuk su tesisatı ile sıhhi tesisat gereçleri, armatürlerin montajı sıhhi tesisatı meydana getiren birimlerdir. Bu birimlerin uzun ömürlü ve ekonomik olması bir bütün olarak, çalışması her şeyden önce mimari tasarıma bağlıdır.

Her mamülün kendine özgü yapım tekniği ve işleyişi bulunduğundan, su tesisatçısının bilgi, beceri ve tecrübe sahibi olmasını gerektirir. Yapım tekniğinin önemle üzerinde durulacak konuların başında standart gereçler gelir. Pis su tesisatının sızdırmalığı, havalandırılması normal akışın sağlanması çok ayrı önem taşır.

Temiz su tesisatının bağlantıları, geçiş yerleri, donatımı, boru çapları sistemin korozyondan etkilenmemesi aranılan şartlardır. Banyo döşemelerinde yerleştirilen standart dışı yer süzgeçleri, lavabo, eviye ve tuvalet taşlarının altlarında kullanılan sifonlar yapılarda koku ve gazların yayılmasına sebep olan faktörlerdir.

Islak zeminlerin izolasyonu çok önemli olduğu için yeni teknolojilerin uygulanmasını içermektedir. Tesisatın yapılışında gereksiz tahribatlar, demir kesmeler yapının statik dengesini bozacağı düşünülmelidir. Sıhhi tesisatın montajı titizlikle kuralların uygulanacağı safhadır. Estetik ve konfor göz önüne alınarak yapılmalıdır. 

Montajı yapılmış sıhhi tesisat gereçleri ile armatürlerin inşaat müddetince korunmasında gerekli özenin gösterilmesi gereklidir. 

Sonuç olarak, tesisatçısının sıhhi tesisat yapılışında, işleyişinde fizik kanunlarının da etkili olduğunu düşünmelidir.

Su tesisatçısı

Su Tesisatçısının Yaptığı İşler

 • Eski tesisatları pprc plastik borular ile yeniler. Bu sayede borular ne küflenir ne de korozyona uğrar.
 • Bina alt yapılarında meydana gelen tıkanmalara karşı pimaş boruların gerek görülmesi durumunda değişiklik yaparak pis su tesisatını yeniler.
 • Isıtma ve soğutma tesisatı ile alakalı tüm değişiklikleri yapar.
 • Çamaşır ve bulaşık makinalarına yeni hat çeker, atık su giderini lavaboya bağlar.
 • Alaturka tuvaleti, kırıp dökmeden klozet aparatı ile alafrangaya çevirir.
 • Klozet ve musluk ile alakalı her türlü arızaları ve montajları yapar.
 • Su sızıntıları ve gizli su kaçaklarını elektronik termal kameralar ve akustik dinleme cihazları ile noktasal su kaçağı tespiti yapar.
 • Petek temizliği, bakımı ve tesisat temizleme işlerini yapar.
 • Kombi ve kalorifer peteklerinin yer değişimini yapar.
 • Radyatör vanalarının montajını gerçekleştirir.
 • Ankara ve civar semtlerine hızlı sıhhi tesisat hizmeti sunar.
 • Su tesisatçısı, yeri geldiğinde tesisatçı, yeri geldiğinde tesisat ustası ve yeri geldiğinde sıhhi tesisatçı ünvanı ile tüm tesisat işlerine ivedi şekilde çözüm sunar.

Su Tesisatçısı ile ilgili aramalar

İnternet üzerinde yapılan incelemelerde, google arama motorunun yeni güncellemesiyle birlikte SU TESİSATÇISI Ankara Mamak, Ankara SU TESİSATÇISI, Ankara Su tesisatçısı Keçiören, Su tesisatçısı Etimesgut, Su Tesisatçısı Yenimahalle, Ankara, Tesisatçı Ankara ÇankayaAnkara tesisatçı iş ilanları sıralamasının olduğu gözükmektedir. Ankara genelinde hizmet sunan firmamız günün değil yılın her günü sizin çözüm ortağınızdır.

Author

admin

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir